כללי הזהב לצילום בנייד

 1. רק בצילום סלפי: נשתמש במצלמה הפנימית של הנייד, בשאר הצילומים נהנה מהמצלמה החיצונית האיכותית שהנייד מאפשר לנו.
 • לנקות את המצלמה של הנייד, זה יעזור למציאת פוקוס בקלות, ולתמונות נקיות וברורות יותר.
 • חשיבה מקדימה: מה אני רוצה לצלם מה התמונה תביע? האם יש  אמירה?
 • לצלם לרוחב ולא לאורך, כך ננצל יותר שטח צילום ו"נרוויח" יותר אובייקטים בתמונה.(במיוחד בצילום וידאו)
 • להשתמש בנקודת הפוקוס, ולהחליט מי האובייקט אותו ארצה להבליט ולדאוג שיהיה בפוקוס.
 • יציבות: במהלך הצילום להשתדל לא לזוז, נשימות קצרות ואיטיות יבטיחו פוקוס מלא, ותמונה מוצלחת.
 • להימנע מצילום עם פלאש: השימוש בפלאש מאיר את החלק הקדמי ובכך מחשיך את החלק האחורי של התמונה, אין איזון נכון בין התאורה המתקבלת בתמונה הסופית ובצבעים השולטים בה .לכן נתכנן נכון איפה אנחנו מצלמים ומאיזה זווית נצלם כך שהאור הטבעי או המלאכותי יאיר את המצולם בדרך האופטימלית ביותר.
 • צילום תקריב: בכדי לצלם פרוטרט טוב או צילום תקריב של האובייקט המצולם, כדאי להתקרב פיזית ולא להשתמש בזום המצלמה של הנייד, דבר המוריד את איכות התמונה שמתקבלת כטשטוש. קירבה פיזית למצולם יצור הפרדה בין האובייקט לרקע, יראה כטשטוש הרקע בתמונה .בשפה מקצועית "בוקה" תמונות אלו נראות מקצועיות ומוצלחות מאוד. ( במידה ובנייד יש אפשרות לבחירת צמצם בחר את הפתוח ביותר שמתאפשר)
 • צילום ברצף: במהלך צילום האובייקט הנבחר צלמו יותר מתמונה אחת, משתי סיבות, האחת: כשמצלמים אדם לרוב בתמונות הראשונות הוא לא ירגיש נוח מול המצלמה או ירצה להציג עצמו  באופן רשמי ולכן לא ינהג בטבעיות, אם נמשיך ונצלם משך הזמן יגרום לו לחוש נוח יותר ובכך יאפשר לנו לקבל מגוון רחב יותר של הבעות והתמונות שיתקבלו יצאו מוצלחות יותר.
 1. זווית צילום: קל מאוד לצלם אובייקט בצורה פרונטלית (ממול האובייקט המצולם) אך התוצאה יכולה להיות מאוד משעממת… נסו לצאת מהקופסא, לנסות להתכופף, לחפש זווית מקורית שתמחיש את האמירה שלכם, את ההסתכלות שלכם על העולם.
 1. להשתמש בפילטרים של המצלמה: כיום המצלמות של הנייד מאפשרות לנו לעבד את הצילומים במקום, לייצר קונטרסט, לשחק עם הצבעים וכו. דרך ניסיון ותהייה תוכלו ללמוד איזה אופציות עדיפות עליכם ומשמשות אתכם להבאת תמונה מוצלחת ומקצועית יותר.
 1. הכלל האחרון ובהחלט החשוב ביותר!!! אל תפסיקו להסתכל על העולם דרך משקפיים שונות ומגוונות עם או בלי מצלמה, וכשמשהו מפעים ומרגש אתכם צלמו צלמו צלמו והכי חשוב תהנו מזה!!!

שלכם תמיד לכל שאלה התייעצות ואהבה משותפת לצילום.

שירלי

תפריט ניווט

דילוג לתוכן