חוג צילום באמצעות פוטותרפיה לילדים ונוער

חוג צילום באמצעות פוטותרפיה לילדים ונוער הוא אחד המתנות שתוכלו להעניק לילדכם במיוחד בתקופה זו.

למה אתם בטח שואלים? ומה זה בכלל פוטותרפיה=תרפיה דרך צילום,  אוכל לתת לכם הסבר מקצועי מורחב אבל אני מעדיפה פשוט לשתף אתכם במפגש האחרון שהיה אתמול.

המפגש אורך שעתיים מה שמאפשר גם שיח קבוצתי ושיתוף אישי, וגם שימוש במצלמה דרכה נביע את עולמנו הפנימי.

דרך הסתכלות פנימה ,הסתכלות פשוטה, אך אני מרגיש היום? ואך תקופת הקורונה משפיעה עליי?

שאלתי אותם: כשאתם שומעים את המילה סגר איזה רגש מתפשט אצלכם בחזה? (אחד הילדים תיקן אותי ואמר: שירלי אצלי זה מתיישב בראש לא בגוף…)

אלו שאלות גדולות  עבור כולנו ובטח ובטח עבור ילדנו, רגשות זה לא דבר פשוט למלל וכשהן כלואות בתוכך בלי יכולת לשתף אותם זה יכול מאוד לתסכל ולהכביד על הלב.

והם התחילו לשתף ברגשות: געגוע: בכל פעם שמתחיל סגר הפחד להתגעגע מתחיל היא משתפת, הגעגוע לצאת החוצה מתי שבא לי, הגעגוע לסבתא ולאוכל הטעים שלה…

אני מרגיש בדידות עם עצמי שיתף ילד  בן 9

אני מרגישה כעס שיתפה….. וכך עלו עוד ועוד רגשות ונראה היה  שהאנרגיה בחדר עולה ויש צורך לפרוק אותה.

אז יצאנו החוצה! עם המצלמה (כל מצלמה גם של הנייד)ולצלם רגשות, אך מצלמים רגש? אז את זה בדיוק תרגלנו.

 הפעם יצאנו לרחוב ויצמן  שבדרך כלל

 מלא בהתרחשויות  ולאור המצב היה שקט ורובו סגור. אבל זה שירת אותנו טוב הפעם, ההנחיה היתה לא לחשוב על קומפוזיציה נכונה ולא ולהתמקד בבחירת חשיפה נכונה, עברנו למצב  אוטומט במצלמה מה שאפשר  להתבונן בתוכנו ולמצוא את הרגש שעולה, כשאנחנו חושבים על געגוע או בדידות או כל רגש אחר שהמילה סגר מעלה בנו .ואת האפשרות להתבונן בעולם סביבנו ולצלם אינטואיטיבית את מה שהעין מתחברת אליו.

אני רוצה לשתף אתכם בהתרגשות שנוצרה בקבוצה, ויחד עם זאת היה שקט בלי פטפוטים מיותרים אף אחד לא רץ להראות לחבר בקבוצה תמונה מוצלחת במיוחד ממסך המצלמה, כל אחד התעסק בעולמו הפרטי וצילם.

אשתף אתכם בקצת מהתמונות שצילמו הילדים ואת הרגש שעלה בהם כשצילמו.

במפגש הבא נצפה בצילומים ניתן להם שם, אולי נחבר סיפור או שיר ונשחרר את הרגשות השליליים לעולם ,ואולי נסתכל שוב ונמצא דברים חיוביים שהסגר והתקופה הזו מביאה עלינו…..

ואם תרצו לשלב את ילדכם בחוג הצילום שמתקיים בימי שני אחהצ ההרשמה עדיין אפשרית.

052-3948935 שירלי

Call Now Button
וואטסאפ
צריכים עזרה?
דילוג לתוכן